skip navigation

Tournaments

2022-2023 Hermantown Tournaments 

To register, scroll to the bottom and print out the Registration form and send with payment.  After teams are picked,  send the roster, with jersey numbers to me. 

Thank you,

Amber Olson, Office Mgr.,

Hermantown Arena, 4309 Ugstad Rd., Hermantown, MN 55811, 

**Tournaments are filled on a first come first serve basis.  If you have sent in your registration form and you do not see your name listed below please contact Amber Olson at Hermantown Arena: 218-729-5493 or hawkdome@isd700.org**

BANTAM B2 Tournament Registered Teams: Feb 3-5, 2023: (FULL)

Hermantown GOOD LUCK!
Monticello GOOD LUCK!
Stillwater GOOD LUCK!
Minnetonka Blue GOOD LUCK!
Wayzata- Royal GOOD LUCK!
Duluth East GOOD LUCK!

10UB Tournament Registered Teams: Feb 10-12, 2023 (FULL)

Mirage GOOD LUCK!
Mirage GOOD LUCK!
Minneapolis GOOD LUCK!
Rock Ridge GOOD LUCK!
Hibbing/Chisholm GOOD LUCK!
White Bear Lake GOOD LUCK!

MITE 1 JAMBOREE Registered teams: FEB 17-19, 2023 (1/2 Ice)

Hermantown Badgers GOOD LUCK!
Hermantown Huskies GOOD LUCK!
Hermantown Pioneers GOOD LUCK!
Hermantown Bulldogs GOOD LUCK!
Hermantown Mavericks GOOD LUCK!
Hermantown Wolverines GOOD LUCK!
Hermantown Tigers GOOD LUCK!
Mirage GOOD LUCK!
Two Harbors GOOD LUCK!
Two Harbors GOOD LUCK!
Esko GOOD LUCK!
Esko GOOD LUCK!

MITE 2 JAMBOREE Registered Teams: FEB 24-26, 2023 (3/4 Ice) ONE SPOT REMAINING

Hermantown Wild GOOD LUCK!
Hermantown Bruins GOOD LUCK!
Hermantown Red Wings GOOD LUCK!
Hermantown Predators GOOD LUCK!
Hermantown Penguins GOOD LUCK!
Hermantown Coyotes GOOD LUCK!
Brainerd GOOD LUCK!
Two Harbors Need Jersey Numbers
Esko GOOD LUCK!
Woodland Whalers Need Payment and Jersey Numbers
Silver Bay GOOD LUCK!

PeeWee B2 Tournament Registered Teams: Jan 20-22, 2023 (FULL)

Hermantown Blue
Hermantown Gold
Stillwater
Wayzata- Royal
Burnsville/Apple Valley- Firehawks
Duluth East WINNER!!
Brainerd
Denfeld
CHAMPIONS!

(NEW!) BANTAM B1 TOURNAMENT January 13 - 15, 2023 (FULL)

Hermantown WINNER!
Hibbing/Chisholm
STMA
Detroit Lakes
Cloquet
Brainerd
CHAMPIONS!

(NEW!) PeeWee B1 Tournament Registered Teams: Jan 7-8, 2023 (FULL)

Hermantown
Stillwater
Chisago Lakes
Mahtomedi
Duluth East
North Shore Storm WINNER!!

Squirt B2 Tournament Registered teams: Dec 16-18, 2022 (FULL)

Hermantown Navy WINNER!
Hermantown White
Hermantown Gold
Stillwater
Minnetonka- Blue
Waconia
Rockridge
Detroit Lakes

Fire and Ice- 12UA Tournament Registered Teams: Dec 2-4, 2022 (FULL)

Mirage
Cloquet
Roseau
Duluth Icebreakers
Valkyries (AV/Burnsville/Eastview)
Farmington WINNER!!